Noble Health

Blog

Komórki macierzyste

komórki-macierzyste

Komórki macierzyste uważane są za klucz do długowieczności, a na całym świecie wciąż bada się coraz nowsze możliwości ich zastosowania. W jaki sposób możemy korzystać z ich dobroczynnych właściwości?

Komórki macierzyste to niewyspecjalizowane, pierwotne i niedojrzałe komórki organizmu, które mają zdolność samoodnowy, dzielenia się oraz różnicowania. Komórki macierzyste stanowią początkowy etap wszystkich komórek organizmu człowieka – na przykład komórek krwi, tkanki nerwowej oraz kostnej. Pozyskiwane są między innymi ze szpiku kostnego, krwi pępowinowej oraz krwi obwodowej.

Komórki macierzyste – zastosowanie:
Istnieje wiele dziedzin, w których mogą zostać wykorzystane komórki macierzyste. Leczenie chorób układu krwiotwórczego, chorób nowotworowych oraz metabolicznych to tylko niektóre z nich.

Komórki macierzyste – zastosowanie w leczeniu chorób i nowotworów:
Komórki macierzyste pomagają w leczeniu wielu bardzo poważnych chorób, a nawet nowotworów, takich jak: ostre białaczki, białaczki przewlekłe, zespoły mielodysplastyczne oraz mieloproliferacyjne, zespoły rozrostowe układu chłonnego, choroby fagocytów, choroby histiocytów, wrodzone anomalie krwinek czerwonych, wrodzone zaburzenia układu odpornościowego, inne choroby dziedziczne, szpiczak mnogi oraz nowotwory złośliwe narządów litych.

Komórki macierzyste – wykorzystanie w kosmetyce:
Jakie zabiegi uważane są za przyszłość skutecznej pielęgnacji? Tutaj również prym wiodą komórki macierzyste. Wykorzystanie w kosmetyce zaczyna się od uzyskania od pacjenta materiału własnego, czyli autologicznego. Własne komórki macierzyste podane są w konkretną okolicę, gdzie „zachowują się” niezwykle inteligentnie. Potrafią rozpoznać środowisko, w którym się znajdują oraz potrzeby tego środowiska. Następnie rozpoczynają proces regeneracji i odmładzania, którego efektem jest stopniowa odbudowa tkanek.

Jak wygładzić zmarszczki na czole oraz zmarszczki wokół ust?
Komórki macierzyste mogą być wykorzystane do wielu zabiegów odmładzających, jednak najbardziej spektakularne rezultaty osiągniemy na twarzy. Monika (46 l.) jest zachwycona zabiegiem: „Zmarszczki na czole, a także mimiczne zmarszczki wokół ust zniknęły! Dodatkowo moja twarz wygląda niezwykle naturalnie, nie wystąpił znany mi z innych zabiegów efekt woskowej maski”.

komórki macierzyste

Jeśli ktoś obawia się pozyskiwania komórek z własnego organizmu (które nie jest zbyt bolesne, jednak wymaga użycia igieł i trwa nawet kilka godzin), warto zwrócić uwagę na preparaty zawierające komórki macierzyste z winogron oraz resveratrol. Możliwość pozyskiwania komórek macierzystych z winogron to prawdziwa rewolucja w kosmetyce. Ekstrakt z tej bazy roślinnej zabezpiecza skórę przed czynnikami odpowiedzialnymi za fotostarzenie się skóry oraz zabezpieczają przed promieniowaniem UVA i UVB. Dlatego takie rozwiązanie nie tylko łagodniejsze, ale i zdrowsze dla każdej kobiety niż popularne operacje plastyczne. Resveratrol zaś jest związkiem z grupy polifenoli, obecnym w największych ilościach w owocach czerwonych winogron i jednocześnie cennym składnikiem kosmetycznym o działaniu odmładzającym, spowalniającym mechanizmy starzenia się skóry.

Oba te składniki przetestowała na swojej skórze Basia (51 l.), która jest zachwycona rezultatami: „Chciałam wyglądać świeżo i młodo, jednak bałam się zabiegów wykorzystujących komórki macierzyste z własnego organizmu. Na wizytę w gabinecie zdecydowałam się dopiero, gdy dowiedziałam się o wykorzystywaniu naturalnych ekstraktów z winogron. To był strzał w dziesiątkę! Wyglądam i czuję się znacznie lepiej i na pewno jeszcze nie raz skorzystam z tej oferty”.

Produkty rekomendowane:

Class A Collagen krem na dzień
Class A Collagen krem na noc

‹ Powrót

Comments are closed here.

SKLEP ONLINE