Noble Health

Blog

Jak zachować kondycję w każdym wieku?

kondycja w każdym wieku

Są osoby, które deklarują, że dopiero na emeryturze mają czas zająć się sobą, swoim zdrowiem oraz zainteresowaniami. Inni zakończenie pracy zawodowej uważają za pretekst do porzucenia wszelkiej aktywności.

A przecież jeśli tylko odpowiednio o siebie zadbamy, jesień życia może być dla nas bardzo satysfakcjonująca. Przydadzą się do tego ćwiczenia dla osób starszych, dieta dla seniora (jadłospis bogaty w substancje odżywcze), ćwiczenia na pamięć i koncentrację oraz preparaty wzmacniające dla osób starszych, by niepotrzebne nam były leki na pamięć.

Aktywność fizyczna

Badania pokazują, że większość emerytów spędza swój czas w domu, oglądając telewizję, słuchając radia oraz czytając czasopisma. To błąd! Warto postawić na ćwiczenia dla osób starszych, dzięki którym senior będzie w stanie przez długi czas zachować sprawność fizyczną oraz dobre zdrowie. Gimnastyka pomaga dotlenić tkanki i organy wewnętrzne, poprawia krążenie, a także korzystnie wpływa na pracę serca.

Jakie aktywności stanowią odpowiednie ćwiczenia dla osób starszych? Dużą popularnością cieszą się: marsz z kijkami, czyli nordic walking, aqua aerobic, a także codzienne czynności wymagające dawki ruchu, np. uprawianie przydomowego ogródka lub spacery z psem.

Dieta dla seniora – jadłospis

Alkohol i inne używki mogą wypłukiwać cenne związki mineralne oraz witaminy. Dla osób starszych jest to szczególnie szkodliwe i niebezpieczne, ich organizmy regenerują się bowiem wolniej niż ciała ich dzieci czy wnuków. Używki mają również fatalny wpływ na mózg – jeśli nie chcesz, by potrzebne ci były leki na pamięć, zaniechaj stosowania w nadmiarze piwa, wina czy papierosów.

Żadne preparaty wzmacniające organizm dla osób starszych nam nie pomogą, jeśli nie zadbamy o prawidłową dietę. Powinniśmy jeść często, za to w małych porcjach. Dieta seniora nie powinna zawierać dużo soli, którą warto zastąpić przyprawami ziołowymi. Ważne witaminy dla starszych dostarczą nam owoce (najlepiej całe, gdyż w takiej postaci zawierają ich więcej niż soki). Jeśli chodzi o warzywa, warto kierować się ich kolorem. Cenne witaminy dla seniora zawierają przede wszystkim te ciemnozielone (np. kapusta, szpinak i brokuły) oraz pomarańczowe i żółte (marchew, dynia).

Ważne są nie tylko witaminy dla osób starszych. Musimy dostarczać sobie również białka – ok. 0,5 g na każdy kilogram ciała. By nie były potrzebne preparaty wzmacniające organizm dla osób starszych, zadbajmy również o spożycie wapnia (zapobiega złamaniom i osteoporozie), żelaza (ze względu na powszechną niedokrwistość), cynku (przydaje się przy leczeniu odleżyn) oraz błonnika (zapobiega problemom z jelitami).

ćwiczenia dla seniora

Ćwiczenia pamięci dla seniorów

Równie ważna jak sprawność fizyczna jest dobra kondycja umysłowa. Wielu seniorów lubi rozwiązywać krzyżówki – i bardzo dobrze, bo to świetny trening dla naszego mózgu i znakomite ćwiczenia pamięci dla seniorów. Warto również zapisać się na Uniwersytet Trzeciego Wieku, który pozwoli nam na dalszą edukację, utrzymywanie kontaktów towarzyskich z osobami w swoim wieku oraz zapewni profesjonalne ćwiczenia na pamięć i koncentrację.

Witaminy dla seniora i suplementy diety dla osób starszych

Na rynku dostępne są bardzo skuteczne preparaty wzmacniające dla osób starszych. Ich działanie uzupełni stosowane przez nas ćwiczenia oraz dietę, przyczyniając się do jak najdłuższego zachowania zdrowia i sprawności. Najlepsze witaminy dla starszych to witamina A, E i C, które są naturalnymi antyoksydantami, czyli chronią organizm przed powstawaniem nadmiernych ilości wolnych rodników uszkadzających komórki. Dobre suplementy diety dla osób starszych zawierają również składniki takie jak spirulina (dodaje sił witalnych, wspomaga pracę układu immunologicznego oraz utrzymanie właściwego poziomu glukozy we krwi), cynk (jest potrzebny dla zdrowego układu immunologicznego oraz do wsparcia gojenia ran, w tym odleżyn), biotyna (hamuje wypadanie włosów), magnez (wspomaga działanie układu nerwowego) oraz żeń-szeń (wspomaga dobre samopoczucie psychiczne, witalność i odporność na stres).

Polecane produkty:
WITAMINA C
MAGNEZ + B6

‹ Powrót

Comments are closed here.

SKLEP ONLINE