Noble Health

Blog

Jak pozbyć się przebarwień na twarzy?

jak usunąć przebarwienia na twarzy

Nieestetyczne przebarwienia skóry to problem wielu osób, również tych wkładających sporo wysiłku w jej pielęgnację. Jeśli i ty do nich należysz, ten artykuł jest właśnie dla ciebie.

Jak pozbyć się przebarwień na twarzy? Czy krem na przebarwienia na twarzy wystarczy, czy może będzie należało zgłosić się po pomoc do profesjonalnego gabinetu dermatologicznego?

Za nami już ponad połowa lata i wiele dni spędzonych na opalaniu. Kąpiele słoneczne są bardzo przyjemne i zazwyczaj skutkują piękną, złocistą opalenizną. Czasem jednak powodują zaburzenia w produkcji melaniny – barwnika skóry. To właśnie z tego powodu pojawia się nasza zmora – przebarwienia na twarzy.

Plamy na twarzy mogą skutecznie popsuć nasz wakacyjny humor. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ istnieje wiele skutecznych sposobów na ich zlikwidowanie. Do wyboru mamy domowe, „babcine” sposoby, dobry krem na przebarwienia twarzy, a także profesjonalne zabiegi.
Czy wszystkie przebarwienia na skórze są takie same? Oczywiście, że nie – plamy na twarzy przybierają różne formy i rodzaje. Mogą to być: piegi (ephelides), ostuda (chloasma, melasma), soczewicowate plamy starcze (letingines seniles) oraz przebarwienia pozapalne. Brzmi to groźnie, jednak przebarwienia skóry nie wymagają leczenia farmakologicznego. Jeśli zaś przeszkadza ci efekt estetyczny, jaki wywołują, z pewnością chętnie dowiesz się, jak zlikwidować przebarwienia na twarzy.

Jak pozbyć się przebarwień na twarzy – w domu?

– jeśli przebarwienia na skórze są niewielkie, być może wystarczy naturalny, domowy sposób i krem do twarzy na przebarwienia w ogóle nie będzie potrzebny. Wystarczy kilka razy dziennie przecierać plamy na twarzy sokiem ze świeżych ogórków, pomidorów lub cytryny,
– do codziennej pielęgnacji warto włączyć krem na przebarwienia na twarzy. Jak rozpoznać dobry krem na przebarwienia? Powinien zawierać takie składniki jak: hydrochinon, kwas azelainowy, kwas kojowy, arbutynę, witaminę C. Są również tacy, którzy za najlepszy krem na przebarwienia uważają tretinoinę kupowaną na receptę w aptece.

Jak pozbyć się przebarwień na twarzy – w gabinecie?

– jeśli krem wybielający przebarwienia okaże się niewystarczający, wówczas warto wybrać się do specjalisty, który podpowie, jak usunąć przebarwienia na twarzy. Najlepiej zrobić to jesienią, kiedy nie jesteśmy narażone na intensywne oddziaływanie promieni słonecznych. Lekarz dermatologii estetycznej dysponuje specjalną lampą, pomagającą mu zdiagnozować przebarwienia na twarzy,

– nawet najlepszy krem na przebarwienia skóry nie da takich efektów jak profesjonalny peeling. Krem wybielający przebarwienia ma za zadanie rozjaśnić plamy, natomiast peeling po prostu złuszczy dotknięty nimi naskórek. Najlepsze efekty da seria ok. czterech zabiegów,

– dużo lepiej niż nawet bardzo dobry krem na przebarwienia działa także laser. Specjalnie dobrana wiązka światła niszczy ciemniejsze plamki.

jak usunąć przebarwienia na twarzy

Niestety, wymienione wyżej metody są niezwykle drogie (za jeden peeling zapłacimy kilkaset złotych, zaś za laser – nawet kilka tysięcy). Tak kosztowne zabiegi znajdują się poza zasięgiem wielu osób. Więc jak zlikwidować przebarwienia na twarzy? W większości wypadków powinien wystarczyć dobrze dobrany krem na przebarwienia skóry.

Dopóki zaś plamy całkiem nie znikną, możesz ratować się dobrze kryjącym podkładem. A na przyszłość: najlepszy krem do twarzy na przebarwienia to ten, który przed nimi chroni. Dlatego przed każdą ekspozycją na słońce należy użyć kosmetyku z wysokim filtrem UV. Jeśli będziesz trzymać się tej zasady – żaden krem na przebarwienia twarzy nie będzie ci potrzebny.

Rekomendowane produkty:
Class A Collagen tabletki
Red Off System

1

‹ Powrót

Comments are closed here.

SKLEP ONLINE