Noble Health

Blog

Dlaczego warto stosować kolagen?

dlaczego warto stosować kolagen

Idealna cera, twarz bez zmarszczek, jędrna i gładka skóra to marzenie wielu kobiet. Odpowiednia pielęgnacja to podstawa zachowania młodego wyglądu. Sprawdź, dlaczego kolagen został nazwany białkiem młodości i w jaki sposób możesz uzupełnić jego braki.

Co to jest kolagen?

Kolagen to główny składnik naszej skóry. Jest podstawowym składnikiem tkanki łącznej. Włókna kolagenowe są budulcem skóry, ścięgien, kości, stawów itd. Ich cechą charakterystyczną jest rozciągliwość oraz wytrzymałość na urazy mechaniczne. Do zadań kolagenu należy właściwego poziomu nawilżenia skóry oraz odnawianie jej komórek. Na skutek utraty kolagenu pojawiają się pierwsze zmarszczki, skóra traci swoją elastyczność, a stawy i nadgarstki odmawiają posłuszeństwa.

Objawy oraz skutki niedoboru kolagenu.

Kolagen wytwarzany jest w naturalny sposób przez organizm ludzki, oraz podlega regularnej wymianie. Jednak wraz z upływem czasu, organizm stopniowo traci zdolność jego odtwarzania. Liczne choroby, a także wzmożona aktywność fizyczna, stają się podstawową przyczyną zmniejszenia się ilości kolagenu, a także zaburzeń w jego odnowie. Zaburzenia te powodują problemy z poruszaniem się, sztywność stawów, bóle kręgosłupa, a także przyczyniają się do powstawania zmarszczek, cellulitu, oraz wypadania włosów. Przy obniżonej ilości kolagenu skóra robi się zwiotczała, pomarszczona, pojawiają się zaburzenia pigmentacyjne. Obniża się również zdolność do wiązania i zatrzymywania wody. Skóra jest przesuszona, szorstka i bardzo wrażliwa.

Jaki kolagen wybrać?

Kolagen prawie nie występuje w pożywieniu. Poza tym jest trudno przyswajalny. Dlatego warto stosować specjalne suplementy diety. Regularne przyjmowanie kolagenu przynosi widoczne efekty. Kolagen rybi jest uważany za najbardziej skuteczny. Składnik ten jest pozyskiwany ze skóry ryb, dzięki czemu jest substancją bardzo podobną do kolagenu występującego w ludzkim organizmie. Dlatego lepiej przenika do komórek ludzkiego organizmu niż standardowy kolagen. Kolagen możemy zażywać zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Najlepiej przyswaja się kolagen w proszku, który możemy rozpuść w wodzie, soku, dodać do jogurtu bądź ulubionego koktajlu. Jeśli taka forma Ci nie odpowiada, możesz zdecydować się na kolagen w tabletkach. Wewnętrzną suplementację kolagenem, warto uzupełniać o kremy.

jaki kolagen wybrać

Zalety stosowania kolagenu.

– Wzmacnia kondycję włosów oraz paznokci. Regularne stosowanie kolagenu sprawi, że twoje włosy będą błyszczące, przestaną się kruszyć i zażegnasz problem wypadających włosów. Paznokcie staną się twardsze i przestaną się łamać.

– Poprawia jędrność skóry i zapobiega powstawaniu rozstępów. Świetnie poprawia elastyczność skóry, więc idealnie sprawdzi się dla osób, które odchudzają się,

– Pomaga walczyć z cellulitem-kolagen wzmacnia popękane włókna, przez które przenika tłuszcz i wydostaje się do góry, pojawiając się w formie pomarańczowej skórki.

– Świetnie działa na cerę. Idealny dla kobiet w każdym wieku. Fenomenalnie sprawdzi się dla skóry problematycznej, ale równie dobrze zadziała na zmarszczki.

Polecane produkty:
ZESTAW KOLAGENOWY RYTUAŁ PIĘKNA

‹ Powrót

Comments are closed here.

SKLEP ONLINE