Noble Health

Blog

Ashwagandha – roślina pełna dobroczynnych właściwości

ashwagandha

W krajach azjatyckich ta roślina uprawiana jest od wieków i jest najbardziej cenionym i pożądanym w medycynie ajurwedyjskiej ziołem.

Roślina na szeroką skalę uprawiana jest w Indiach, ale znana jest też w Iranie, Afganistanie, Pakistanie i w Bangladeszu. Coraz częściej spotykana jest także w południowo-wschodniej części Europy. To krzew o zielonkowatych kwiatach, osiągający 150 cm wysokości. W lecznictwie wykorzystywany jest korzeń rośliny oraz jego owoc, który działa wzmacniająco, dodaje energii, poprawia pracę umysłu i przywraca siły witalne. Co więcej, azjaci wierzą, iż ashwagandha poprawia płodność u mężczyzn. Ta wspaniała roślina posiada mnóstwo właściwości, najczęściej wymienia się ją jako środek na: artretyzm, bielactwo, zaburzenia snu, zapalenie oskrzeli, astmę, bóle kręgosłupa, nieprawidłowe miesiączkowanie. Może być pomocna w zwalczaniu reumatyzmu, kaszlu i wielu innych.

Ashwagandha działanie:

Ashwagandha ma tak wiele zbawiennych na organizm właściwości, że najprościej będzie wymienić je po kolei. Roślina ta bowiem zasługuje na przyjrzenie się jej z bliska.

  • wspomaganie układu immunologicznego – roślina pomaga wzmocnić odporność, wzmacnia organizm od wewnątrz, pomaga osłonić go przed skutkami ubocznymi przyjmowania lekarstw.
    wspomaganie układu nerwowego – ashwagandha wycisza i uspokaja, osłabia czynniki stresogenne. Dzięki zażywaniu tej rośliny możemy cieszyć się głębszym, spokojniejszym snem, a także osłabić lęk i fobie.
  • wspomaganie wydolności fizycznej – osoby, które ćwiczą chętnie sięgają po ashwagandhę, gdyż jej zażywanie działa niczym najlepszy energetyk. Poprawia się nasza wydolność, zyskujemy więcej energii i męczymy się znacznie wolniej. Coraz częściej suplementy, które mają w składzie tę roślinę trafiają do klubów fitness, czy siłowni.
  • wspomaganie układu hormonalnego – roślina z powodzeniem stosowana do wspomagania tarczycy. Co więcej pozwala uregulować miesiączki, poprawia funkcjonowanie całego układu rozrodczego, poprawia sprawność seksualną u mężczyzn.
  • wspomaganie układu krwionośnego – roślina pozwala zadbać o nasz układ krążenia, podnosi poziom hemoglobiny, obniża poziom cholesterolu. Usprawnia tym samym pracę serca.
  • wspomaganie układu oddechowego – roślina zbawiennie działa na zwalczanie alergii i astmy. Łagodzi uporczywy kaszel i katar.
  • wspomaganie pracy nerek, trzustki i wątroby – dzięki tej dobroczynnej roślinie nasze nerki, trzustka i wątroba działają sprawniej i mają większą wydolność.
  • wspomaganie tkanek mięśniowych – zażywanie ashwagandhy usprawnia napięcie mięśni, pozwala na szybszą odbudowę mięśni, redukuje stany zapalne.

Dodatkowo ashwagandha działa moczopędnie, pomaga w niwelowaniu obrzęków skórnych i wykazuje działanie odmładzające (opóźnia na przykład siwienie włosów). Jakby tego było mało osoby z chorobą tarczycy (Hashimoto) wyznały, że spożywanie ashwagandhy pomaga łatwiej znosić objawy choroby. Znika uporczywe zmęczenie, wahania nastrojów, a także problemy z koncentracją przestają być tak bardzo dokuczliwe. Co więcej badania wykazały, że ashwagandha posiada właściwości antydepresyjne. Pomaga między innymi pozbyć się stanów lękowych.

ashwagandha właściwości

Ashwagandha tabletki

Skoro roślina ta posiada tak wiele cennych właściwości, nie dziwi zatem nikogo fakt, że trafiła również na nasz rynek w postaci tabletek. Suplement w postaci tabletki jest wygodny w stosowaniu oraz dawkowaniu. Tak jak w postaci innych suplementów, żeby zauważyć działanie ashwagandhy suplement należy przyjmować regularnie przynajmniej przez kilka tygodni. Tylko systematyczne stosowanie w pełni pozwoli nam cieszyć się dobrodziejstwem tej wspaniałej rośliny. Ashwagandha właściwości ma nieocenione, o czym świadczą opinie zadowolonych konsumentów.

Ashwagandha opinie

W dzisiejszych czasach, pełnych pędu i stresu coraz więcej ludzi uskarża się na stany depresyjne, zmęczenie, apatię i ogólne osłabienie organizmu. Nic zatem dziwnego, że ludzie szukają dla siebie pomocy i często najpierw sięgają po mniej inwazyjne środki niż lekarstwa. Warto zainwestować w suplementy, najlepiej te o naturalnym składzie i czerpać z dobrodziejstw natury. Niejednokrotnie pomoc jest na wyciągnięcie ręki i wystarczy jedynie po nią sięgnąć, uprzednio zapoznając się jej przeznaczeniem. Już wielu ludzi doceniło działanie ashwagandhy i pozytywne opinie krążą w sieci. Wybrałam kilka z nich:

 

Po tygodniu używania czuję różnicę. Jestem pozytywnie nastawiona. Nie mam głodu kofeinowego. Fajny suplement diety – nie wiem czy to efekt placebo czy ashwagandha, ale moje oczekiwania, czyli zabicie pozimowej rutyny – uzyskany. Cena super! Kapsułki łatwe do połknięcia, więc nieduża kapsułka nie odstrasza”.

Aśka

Miałem dość swoich depresyjnych stanów. Zaczęły tak uprzykrzać mi życie, że byłem gotowy na wizytę u jakiegoś specjalisty. Koleżanka uprzedziła moje zamiary i namówiła mnie na suplementy Ashwagandhy. Szczerze to nie wierzyłem w to, że mi pomoże, ale nie chciałem sprawić przykrości znajomej. O dziwo po trzech tygodniach stosowania moje wahania nastrojów minęły i zacząłem cieszyć się życiem. To naprawdę działa!”.

Jacek

Bóle głowy i ogólna apatia to do niedawna moja codzienna bolączka. Ashwagandha pomogła uporać mi się ze złym samopoczuciem zaledwie w cztery tygodnie. Już wiem, że można pomóc sobie bez faszerowania się lekarstwami. Dziękuję losowi, że trafiłam na ten suplement w momencie, w którym miałam siłę jeszcze szukać pomocy.

Justyna

 

Polecane produkty:
Ashwagandha

‹ Powrót

Comments are closed here.

SKLEP ONLINE